ROM

8. dubna 2012 v 12:53 |  Moje bláboly
Tohle téma se mi vážne hodí, poněvadž jsem to chtěla napsat i tak.

SVOBODA SLOVA....


,,Než něco řekneš rozmysli si to." rvou nám do hlavy rodiče, aby nebyly problémy. Než abychom řekli co si myslíme, držíme s odpuštěním hubu. Když se nám něco nelíbí obcházíme to a vlastní názor neřekneme.

Normální je když jdete parkem a rómové na vás pořvávají ,, Ty hlavo bílá" nebo ,, Ty děvko" a podobně, musíme být zticha abychom tyto spoluobčany nepřiravili o zábavu.


Kdybychom ale obrátili situaci a zařvali na róma ,, Cikáne" apod. máme na problém zaděláno za rasismus. Nemáme přeci právo je odlišovat jen kvůli barvě pleti. Ale to my neděláme! My jenom oplácíme to, co dělají oni nám.. Narážíme do jejich slabého místa. Já neříkám že chodím do parku pořvávat ,, Cikáni!", to nedělám, ale mám na to právo, jelikož oni dělají to samé nám. A kdybychom se vrátili k situaci jedna ale s tím že bychom si to nenechali líbit a například bychom se bránili, jsme špatní my poněvadž se nemáme co bránit, oni to tak přeci nemysleli.


A tak mi řekněte kde to jsme. Když nemáme svobodu slova, když nemůžeme říct to co si myslíme.
A ikdyž to co řekneme není příjemné je to pravda, a navíc tito lidé na sebe n´tento stín vrhají sami, jelikož kdybychom neslyšeli každý večer že se jim utopilo dítě, že zmlátili policajty, že napadli lidi mačetou, nic takového bychom si o nich nemysleli. A dělá to většina a pak v televizi řvou do kameri ,,No to mi neudělali, co myslite vo nás? My nic takovyho nedělame, kluk byl večer dóma at on to udělat nemoch."
Samozřejmě nejsou tací všichni, to ne, ale valná většina ano. Já nejsem rasista, nejsem předsvědčená že jsou špatní, ale pomalu mě k tomu dovádí. K tomu aby si to o nich lidé mysleli.

No každopaádně všichni víme kdo zapálil na slovensku hrad Krásná Horka cigaretou, a kolik jim bylo, že....
No každopádně všichni víme kdo vlezl do hospody a mačetou posekal lidi.
No každopádně všichni víme kdo si o sobě myslí že nic neudělal, ikdyž udělal.

je to prostředím kde vyrůstají, když je takový děda, táta, brácha bude takový i další syn.

Každopaádně na závěr chci říct že máme právo říct vlastní názor! Máme svobodu slova! Nikdo nám bnesmí říkat co si můžeme dovolit a co ne!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aliyah Aliyah | 8. dubna 2012 v 12:58 | Reagovat

Chci jen říct že tento článek není za účelem rasismu

2 Molly Molly | Web | 8. dubna 2012 v 13:30 | Reagovat

pche... svoboda slova,ať s tím jdou s prominutím do hajzlu,protože bych chtěla vidět,kde tu možnost svobodnýho vyjádření maj. Jo jedno místo mě teď napadlo :)
Není to jen o cikánech. Nedávno jsem se třeba dostala do křížku s paní učitelkou kvůli tomu,že jsem v tichosti nepřešla její chybu a vyjádřila jsem se...Slušně mimochodem,jenže to bych se asi musela domlouvat s nějakou NORMÁLNÍ učitelkou,která chápe,že všichni žáci nejsou jenom banda tupých blbečků.

3 PJ PJ | Web | 8. dubna 2012 v 15:11 | Reagovat

Tento článek na toto téma se mi velice líbí. To, co se zde v Čechách děje je obrácený rasismus/ rasismus naruby. Člověk aby se začal pomalu bát, kvůli tomu, že je bílej. Já mám s našimy tmavšímy spoluobčany samé "dobré" zkušenosti.A bohužel jsem člověk, který skutečně na svobodu slova věří a tudíž se vždy ozvu a pokaždé na to doplatím. Nelíbí se mi to,ale co zmůžeme?

4 edithhola edithhola | E-mail | Web | 9. dubna 2012 v 18:35 | Reagovat

Dávám Tě do žebříčku na TT.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama