Prosinec 2012

Věděli jste že...

18. prosince 2012 v 17:26 Moje bláboly
 1. Mayský kalendář je rozdělený na 13 baktúnú a 21. prosince by měl být celý tento 144 000 dnů dlouhý cyklus dospět ke svému konci?
 2. Otík ve filmu Vesničko má, středisková se měl původně jmenovat Plachťák?
 3. Marie Terezie měla 16 dětí?
 4. Přibližně každých 100 dní nám vypadává z horního víčka 150-200 řas?
 5. V havajštině končí každé slovo na A a abeceda má jen 12 písmen?
 6. Šance, že se někdo narodí na přestupný den (29.února) je 1 ku 1461?
 7. Léto na planetě Uran trvá 21 pozemských let? (nutno dodat že takto je tu dlouhá i zima)
 8. V jednom kilogramu citrónů je více cukru než-li v jednom kilogramu jahod?
 9. V Brooklinu mají zákon na to, že osli nesmí přenocovat ve vaně?
 10. Nejrychlejší kamera na světě dokáže zachytit 6 miliónů snímků za vteřinu?
 11. Největší hřbitov je v Hamburku a pochován je tu téměř milion lidí?
 12. První císařský řez na živé ženě byl proveden v roice 1500?

Proč nemůžu být zloděj?

17. prosince 2012 v 9:34 Moje bláboly
Jsem v deváté třídě a tím pádem si musím vybrat, kam se bude dále klikatit cesta mého života.

Jako malá jsem chtěla být učitelka, ale poté, co jsem šla do školy a vlastně spíš už na druhý stupeň a viděla jsem jaký jsou děti zvířata, rozmyslela jsem si to..
Vidina kariéra učitelky tedy padla a jako další z povolání, co jsem chtěla dělat byla letuška. Ovšem i v tom je nějaký problém a to pro letectví celkem zásadní problém, bojím se lítat, takže tudy cesta také nevede.
Vždy mě také lákalo být spisovatelkou, už odmala jsem něco psala, a když jsem ještě neuměla psát, vyprávěla jsem příběhy mamce, nebo je kreslila a ségra psala to, co jsem diktovala. Tady je taky docela velký problém, nevěřím si, že to dokážu a když není víra, člověk se na to časem vyexkrementuje (abych byla slušná) . Takže prostě budu muset věřit a třeba to dopadne...
Ze zločinné dráhy jsem uvažovala nad zlodějem, ALE jsou tu nějaké dá se říci slepé uličky.
 1. Kdybych musela například z obchodu utíkat, tak bych neutíkala, neboť můj běh je na rychlostní úrovni kousek pod šnekem a stupínek nad želvou.
 2. Když bych neutíkala a nechtěla vzbudit pozornost jednoduše bych ji vzbudila. Když se snažím být nenápadná, třeba jako James Bond, dopadá to velice nepovedeně a každý najednou ví o mé existenci, přestože by si mě jindy nikdo nevšiml :D
 3. Kamery .... Nejde o to že bych se jich bála, nebo tak něco, ale nejspíš bych do nich asi začala mávat, poněvadž když už jsem zloděj a byla bych v televizi, použili by záběry z bezpečnostní kamery a tam bych byla jak jinak než já, jak mávám, ideálně s ukradeným zbožím v ruce..
Ok zloděj taky nebudu

Ve vesmíru je život! MUSÍ!

16. prosince 2012 v 22:35 Moje bláboly
Včera jsem se večer zapovídala se ségřiným přítelem, povídali jsme si o vesmíru, jako jsem to tenkrát dělávala s tátou, a došla řeč i na UFO.

Já na tyto věci dost veřím, ráda si čtu různé články o tomto fenoménu a teď jsem si pořídila speciál Enigmy o UFO, plný konspiračních teorií, které jsou až moc předsvědčivé. Když nad tím člověk přemýšlí, vesmír musí být obrovský, ba i víc, nedá se to popsat, protože nikdo nezná pravdu, náš mozek to nedokáže pobrat, protože pro to nemá žádné vysvětlení a v tak velkém a nepobrabádaném prostoru je život a možná i podobný jako na naší miniplanetě Zemi.

Před miliony lety, když vznikaly první jeskynní malby, nebyl člověk chytrý, jediné co denně vídal byl jeho kopí a jeskyně kde bydlel. Jenže kde se vzal, tu se vzal na jeskynních malbách létající stroj a dokonce vedle něj stojí lidé v kostýmech, které až moc připomínají skafandry! A teď mi řekněte, jak ti lidé s tak nízkou inteligencí najednou vedle bůvolů a mamutů nakreslili toto.

Všechno na světě, ve vesmíru je založeno na jednoduchých principech, když něco vidím, nakreslím to, zkuste mi namalovat karmachax, jisteže nevíte co to je, jak to vypadá a tím pádem to v životě nenakreslíte a stejně tak by pračlověci nenakreslili něco, co by v životě neviděli. Později se možná takovéto návštěvy spojovaly s příchody bohů z nebe. Je to tak jednoduché.. A stejně tak i hliněné figurky, které návštěvníky z jiných planet až moc připomínají...


Mrazík maloval květiny na okna

8. prosince 2012 v 16:17 Příroda
Mrazík už nám maluje na okna květiny,
bude zima,
první gesto,
které nám ji oznauje,
kdy opravdu víme,
že tu je,
a že se každé ráno budeme probouzet,
v pokoji do něhož svítí slunce,
přes rozkvetlou louku......

FOTO: Micu

8. prosince 2012 v 14:01 Zvířata
Dneska ráno jsem předělávala pokoj a podařilo se mi, přemístit kočky pelíšek tak, že teď tráví víc času u mě, a dokonce to začíná vypadat, že mě má ráda :D. Každopádně jsem teď zalezlá na PC protože jsem objevila EBAY a prostě z toho nemůžu, už mám vybráno asi za 200,- spoustu věcí a budeme si se sestrou objednávat šaty! Ať žije EBAY!
-

Představuji mou novou hru DIVADLAND

4. prosince 2012 v 12:45 Moje bláboly
Ahoj, už nějakou dobu připravuji on-line hru.. Ráda bych si s tím graficky víc pohrála , ale na ntb mi to moc nešlo, ale i tak si nemyslím, že by to bylo nějak hrozné.
A o co tedy jde?
Hra se jmenuje DIVADLAND, stanete se zde začínající herečkou (kluci by to stejně nehráli a kdyby zájem byl, mohu mužské role přidat), hledáte své první role v komparzech, chodíte na kurzy herectví, podepisujete první autogramy.
Až budete lepší a lepší, budete si moci vybírat zaměření a dokonce hrát i ve slavných pořadech a filmech nejdříve v ČR (Parťáci, Ordinace v růžovém sadě, Vratné petky, Kvašky) a poté i v zahraničí (James blond, Terie velké rány, Jak jsem poznal vaši tetu, Muzikál z prostřední)
Nebo se můžete stát moderátory či reportéry, je to jen na vás, kam se chcete dostat a jak vysoké cíle si dáte, hlavně nesmíte zapomenout že sláva je pomíjivá a proto musíte dále hrát i na vrcholu své kariéry, protože usnout na vavřínech se nevyplácí a po čase na vás lidé zapomenou.
Samozřejmě je k dispozici i obchodní centrum, které se v budoucnu rozroste o spoutu obchodů a budete si zde moci koupit i nějaké nové účesy (propracovanější než-li základní, hned jak budu mít čas je vytvořit), také si budete pronajímat byty, zkrátka snad vás hra zaujme a rádi si do tohoto světa plného možností ponoříte :)
Tady můžete začít hrát :) -> http://divadland.blog.cz/