Leden 2013

Pohádka o české zemi

29. ledna 2013 v 21:38 Moje bláboly
Byla, nebyla jedna zemička, která ležela na kontinentu zvaný Evropa. Nacházela se v jejím srdci. Tato země nebyla obyčejná, byla kouzelná. V krabicích od vína se jednomu člověku objevilo 7 miliónů, jinde se zase dostala k moci žena, která v životě neviděla prak, na post ministrině obrany, zemi vládl král, který na rozloučenou se svou vládou dal nějakým občanům možnost, opustit hladomorny a šatlavy a sudí se pár dní nezastavili. Ale když tento prezident končil, musela se za něj najít náhrada. Inu rozhodlo se, že nového vládce si zvolí lidé samotní. To v zemi způsobilo nadšení, občané se radovali, že je osud země v jejich rukou.

Do voleb se přihlásili kandidáté ze všech koutů země, na svých povozech dorazili do hlavního města Prahy, aby udávali své názory. Přijel kníže, zeman, ale i Avatar a japonec. Avšak mocní z vlády věděli, co by jim udělal japonec za paseku a že by poslal nejspíš všechny za panem, který objevil již zmíněné miliony,do šatlavy, tak rozhodli, že se voleb účastnit nebude. Pan z Moravy pečlivě zkoumal záměry všech kandidátů, sem tam někdo řekl co neměl, někdo sliboval nemožné. Den co den přijížděli do Prahy jiní kandidáti až byl poslední den před volbami.

V den voleb se občané zahalili do kabátů a vydali se k volebním urnám, aby vhodili listinu se jménem kandidáta, který jim byl nejsimpatičtější. Druhý den se rozhodlo, že v druhém kole bude bojovat kníže proti zemanovi. Zeman z Vysočiny vsázel na lži a na to, jaký je čech. Kníže odolával útokům a zachovával si svou čest a noblesu. Národ se v té zemičce rozdělil na 2 tábory. Špína se házela ze strany na stranu. Jedni argumentovali tím, že kníže neumí mluvit, druzí vzpomínali zemanovu výpravu za krokodýly.

Vše se vyústilo v den voleb, kdy se celá zem dozvěděla, že novým prezidentem se stal zeman z Vysočiny, zatímco jiní jásali, druzí byli naštvaní. Na hrad se chystal muž, který holdoval alkoholu, zejména Becherově vodě, post první dámy zástávala spíše jeho, médii zpitvořená dcera a tak si tento stát hnil dalších 5 let, dokud se všichni nesetkali s knížetem v lepších časech..


Návod: Lapač snů

19. ledna 2013 v 14:28 Návody

Dnes vám ukážu jak si vyrobit jednoduchý lapač snů, je snadný na výrobu, takže i pro méně zručné není nedustupný ;)
Lapač snů pochází od indiánů, ti totiž velice věřili na poselství snů a jsou byly ně velmi důležité. V dnešní době už lidé neberou lapač jako nástroj duchovní, nýbrž jako dekorativní. Nuž posuďte sami, jak na vás ten váš lapač bude působit
- doporučuji vyrábět hlavně z přírodnin...
--omluvte fotky, nemam teĎ baterky ve foťáku (nový je na 4 baterky a já mam jen 2), takže po kapesném si koupím..

Tuš: kukuřice

11. ledna 2013 v 22:59 Kreslím
Jelikož máme letos téma na keramice Amerika, věnovali jsme se i typické plodině, kukuřici. Je úžasné jak ji lidé vyšlechtili z tak malé rostlinky do dnešní podoby. Nebýt kukuřice nemáme kukuřičné lupínky, popcorn .. Jo, kukuřice je prostě super!

Malý princ

6. ledna 2013 v 15:36 Ostatní
It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye
(správně vidíme jen srdcem; co je opravdu důkežité je očím neviditelné)

Věděli jste že... (2)

2. ledna 2013 v 11:35 Moje bláboly
 1. Baterie byla objevena díky žabímu stehýnku?
 2. Země váží 600 bilionů tun?
 3. Albert Einstein prý nikdy nenosil ponožky?
 4. Kečup byl v roce 1850 prodáván jako lék?
 5. Většina prachu v domě je tvořena z mrtvé kůže?
 6. Jediná země, která nabízí poštovní služba zdarma je Andora?
 7. Z důvodů hladovění na světě umírá každé druhé dítě?
 8. Největší číslo tsentilon má za jedničkou 600 nul?
 9. V Americe proběhnou každý den 3 operace změny pohlaví?
 10. V Persii jsou povinným svatebním darem šachy?
 11. Všechny hodiny ve filmu Pulp Fiction ukazují 4:20?
 12. Duchové ve hře Pac Man se jmenovali Inky, Blinky, Pinky a Clyde?