Listopad 2014

I'm Potter

20. listopadu 2014 v 18:18 Lidé
Je tomu už pár dní, co se slavil Halloween. Nikdy jsem tento svátek neměla příliš v oblibě, držela jsem se názoru, že to není český svátek atd. Ale teď si říkám, proč ne?
Vánoce nebo i Velikonoce, to nejsou originálně české svátky, slaví se po celém světě a nemají původ u nás. Ale stala se z nich tradice, nevidím žádný důvod, proč tak horlivě bránit tomu, aby se Halloween v Česku také slavil. A pak nechápu jeden argument. My Češi máme Dušičky, ne nějaký trapný americký Halloween.
Pokud vím, Dušičky se v Česku slaví. A rozhodně se s tím nepřestane proto, že by lidé začali své zahrady zdobit dýněmi a děti oblékat do hororových kostýmů. Ne.
Neříkám, že od příštího roku musí všichni slavit Halloween, jen říkám, že by tu měla být větší tolerance a pochopoení těch lidí, kteří by rádi něco takového zavedli a společně se pobavili.

My letos se sestřinými syny na Halloweenskou akci vyrazili. A byla to vážně legrace! Staršího Víťu jsem oblékla jako Harryho Pottera, dokonce jsem se dala i na šití na stroji.
No není kouzelný?


Psi, přátelé člověka

17. listopadu 2014 v 16:00 Zvířata
Když už jsem u přidávání fotografií, ráda bych vám ukázala pár snímku, které vznikly před dvěma týdny. Jedná se o pejsky mojí kamarádky.
Mám velkou radost z toho, že dopadly tak, jak jsem si zhruba představovala :)

Labutí muž

17. listopadu 2014 v 10:05 Lidé
Je to už skoro měsíc, co jsem vytáhla brzy ráno ven bratra. Viděla jsem totiž, že venku je mlha a tu já tak moc potřebovala pro jednu sérii fotek, kterou jsem si dlouho připravovala. Den předtím jsem totiž neúspěšně obešla všechny obchody ve městě a ptala jsem se po dýmovničkách nebo nějakých výbušninách, které dokáží simulovat kouř. Popravdě se divím, že na mě nezavolali nějakou protiteroristickou policii.

A tak pro mě tato ranní mlha byla vytaženým trnem z paty a já nasedla s bráchou do auta a dojeli jsme k rybníku, na kterém se pomalu vznášela mlha.

A výsledky?