Budovy, města, místa

Než přijel první vlak

15. září 2014 v 19:33
V sobotu ráno jsem velmi brzy vyrazila na vlakové nádraží. Jela jsem totiž do Jičína, na festival a potřebovala jsem tam být co nejdřív. Za brzké vstávání se mi dostalo úžasné odměny, východ slunce nad kolejemi a zamlžená krajina. Okamžitě jsem vytáhla Olivera, chvíli jsem něco nastavovala a poté jsem udělala pár fotopokusů. Druhý den jsem vstávala brzy, přestože jsem v sobotu přijela pozdě domů a ještě později jsem šla spát. A proč? Protože jsem se nemohla dočkat, co z těch fotek vyleze, až si s nimi trochu pohraji v Zoneru.
Nakonec vám ukážu jednu fotografii, zaujala mě, myslím že má takové zvláštní kouzlo. Co myslíte?

Pro zvětšení klikni na fotku

Oostende a Brusel

21. června 2014 v 19:32
V březnu jsem navštívila v rámci výměnného pobytu Brusel a Oostende.


Oostende

Auschwitz

7. června 2014 v 12:20
Člověk nikdy nepochopí, čeho se ostatní lidé mohou dopustit. Často to bývalo za naprosto hloupým účelem, jakým bylo povýšení, uznání, či pouhé vybití vzteku.

Židé, nepřítel národa německého, v očích Němců ti, kteří byli bohatí, lakomí. Ach ty předsudky... Předsudky, které dopomohly k moci Adolfu Hitlerovi. Myslím si, že připomínat vám tyto dějiny je zbytečné, tak nějak doufám, že všichni vědí, jak to zhruba bylo, proto se spíše rozepíši o táboru samotném.

Tábor založil H. Himmler 27. dubna 1940, nejprve pro politické věžně a polské Židy. Vedoucím tábora byl Rudolf Höss.
Nápis ,,Arbeit macht frei" byl poprvé použit v Dachau, odkud si inspiraci do Osvětimi přivezl Rudolf Höss (pokud jste viděli Chlapce v pruhovaném pyžamu, tak to je ten otec rodiny). Později byl použit v téměř většině táborů (a ghett, např. Terezín), tedy až na pár vyjímek, třeba Buchenwald použil Jedem das Seine (každému co zaslouží)


Belgie - první tři dny

16. března 2014 v 14:16
V neděli v 6 hodin ráno, v dobu, kdy normální lidé ještě spí, se nás, 15 statečných vydalo na cestu do neznáma, do země, proslulé pivem, čokoládou a waflemi, do Belgie.
-Oreozmrzka

Fotky: Jičín černobíle

9. srpna 2012 v 21:16
Byla jsem v Jičíně, navečer, všechno vypadalo naprosto úžasně, ten západ slunce, to všechno. Jičín mám ráda odmalička, když jsme někam měli jet, chtěla jsem vždy do Jičína, je to takové srdcové město :) Fotky jsou jen 4, ale zato od srdce :)

Fotky z Na Stojáka

4. srpna 2012 v 19:42
Dne jsme byli v Hostinném na Porcinkuli, na kterou jezdíme již tradičně každý rok. Letos jsem se ale těšila opravdu moc, vydali jsme se tam hlavně kvůli vystoupení komiků z pořadu Na Stojáka, který mám vážně ráda. Mimojinné zde vystoupil i Lukáš Pavlásek, kterého určitě znáte z reklam od T-mobile např. asi jinej gang, co? apod. Já ho ale znám hlavně díky již zmíněnému pořadu. No a když jsem ho viděla na živo, bylo mi jasné, že s ním prostě musím mít fotku. A taky mám :) a ještě podpis, potom podpisy a fotky s Karlem Hynkem, Danielem Čechem a podpis od Filipa Šubra, zpěváka skupiny Seven, která bude mimochodem příští týden i u nás v LB.
A tady jsou již zmíněné fotky
Jo a jen musím dodat, mám vyhlídnutého následníka Křápíka, sice bazarového, ale na nic lepšího si nenašetřím, je to zrcadlovka od Canonu, vypadá slušně, je to přímo z fotostudia, takže asi vyřazený model. Nuž nemá někdo zkušenosti s tím, jaký by mohl být nákup již používaného foťáku, myslíte že je to dobré koupit, nebo mám dalších 100 let šetřit na nový foťák?

Více fotek, včetně těch se mnou dám pod perex ať si nepřeplňuji hlavní stránku blogu

Videa z Partičky na vzduchu I.

29. července 2012 v 20:50
Tak se mi podařilo nahrát první várku videí z Partičky na vzduchu. Omlouvám se za kvalitu, ale jsem na Křápíka pyšná, jelikož vydržel ten liják a i po několika hodinách na dešti fungoval. Je to prostě zlato, přestože není nijak kvalitní, mám ho opravdu ráda.

Překvapení od kluků v podobě taneční sestavy, kterou už se mimochodem učím.. Sice to není žádná sláva, jelikož je to prostě rychlí a já jsem naprostý antitalent, ale což, zkusit se musí všechno ne?

Víc dám pod perex, ať tu hlavní stránku mého blogu nepřeplnim :)

Fotoreportáž z Partičky na vzduchu

29. července 2012 v 14:04
Mám pár fotek z Partičky na vzduchu, teď přidám kluky, co jsem tak nějak nafotila, sice Křápík v noci moc nespolupracoval, ale tak jde to no. Proto nečekejte nijakou kvalitku, ale hlavně jde o to, že to je :)

Na začátku jsme se báli že sna ani nenajdeme kudy se tam dostaneme :) no po cestě byli šipky, takže pohoda, jinak než jsme tam dojeli skoro se rozbilo auto, takže jsme byli rádi, že jsme dojeli. Po cestě taky byla zácpa, to bylo tím , že všichni lidé jeli na Konopiště :)

No. 00. 04

6. dubna 2012 v 23:47

AVE ZDRAVÍ

Fotka lékárny v našem městě. Boží to budova. No ony všechny domy na náměstí jsou skvělý

No. 00. 03

6. dubna 2012 v 23:45

POCIT Z PRAHY

Semafory, domy a tramvaje... To je to, co mi utkvělo v paměti. Opět foceno za jízdy v autě.

No. 00. 02

6. dubna 2012 v 23:43

DOMY ZE SKLA

Fotka opět z Prahy... Je to foceno za jízdy z otevřenýho okýnka

Zámek Nechanice

22. června 2010 v 21:18
Výlet z neděle

Fotila jsem krásnou chaloupku a Lázeňský Hotel

20. ledna 2010 v 16:50

Ahoj po delší době další fotografie
 
 

Reklama